قرارداد های مهندسی E.P.C

 

قرارداد های مهندسی E.P.C


یکی از روش های واگذاری پروژه به پیمانکار است 

در این روش کلیه مسوولیتهای پروژه بر عهده پیمانکار اصلی است به قسمی که بعد از تکمیل پروژه کار فرما فقط با چرخاندن یک کلید بتواند بهره برداری از تسهیلات اجرا شده را آغاز نماید از این رو به این دسته از فرارددها کلید در دست نیز اطلاق میشود

قراردادهای E.P و E.P.C از قابلیت های این نوع قرارداد میباشد در واقع E.P.C مخفف کلمات Engineering Procurement Construction است ، که طراخی و تامین تجهیزات و اجرا پروژه به پیمانکار سپرده میشود.

قراردادهای E.P.C (کلید در دست)  حد اعلای سپردن مسوولیت کل پروژه به پیمانکار است و کلیه مسوولیتهای مدیریت اجرا و کنترل کیفی و  کنترل پروژه در این نوع پیمان بر عده پیمانکار است در واقع تمام فعالیتهای یک پروژه از طراحی پروژه گرفته تا خرید تمامی اقلام مورد نیاز ، نصب ، اجرا ، پیش راه اندازی و راه اندازی آن به طور کامل به عهده پیمانکار بوده و به طور خلاصه پیمانکار پس از عقد قرارداد و طی زمان معین شده ، پروژه را باید به صورت کامل به کارفرما تحویل دهد ، در این بین کارفرما با تسهیل کار خود و محول کردن انجام تمام کارها به پیمانکار عملا تقش مدیریتی و نظارتی پروژه را ایفا مینماید.

البته تعریف فوق یک تصویر کلی از پروژه های E.P..C است. به طور کلی تمامی عملیات انجام یک پروژه اعم از طراحی ، اجرا ، و تامین کالا ، راه اندازی و ... شاید هر کدام به طور مجزا جزو کارهای معمولی باشد ولی نکته اساسی در این بین ارتباط این سه رویه کاری با همدیگر و مدیریت آن میباشد. چه بسا که ما مدیرانی با کفایت در هر کدام از سه زمینه فوق را - البته به صورت مجزا - در پروژه های مختلف شاهد بودیم که متاسفانه علم مدیریت آنها در این نوع پروژه ( E.P.C ) جوابگو نبوده و پروژه ها را با مصانب مختلف عحین کرده اند.

ترکیب عملیات ، اداره کردن ، تحویل به موقع با هزینه پیش بینی شده و با د نظر گرفتن ریسک ها در محدوده هر قرارداد مفهومی جز مدیریت ندارد. 

مدیریت قرارداد یا پروژه E.P.C ، همه تعهدات پیش گفته را به عهده میگیرد.

درباره پنجره هفتم

مدیران شرکت پنجره هفتم (سهامی خاص) به پشتیوانه بیش از پانزده سال فعالیت در صنعت ساختمان . روند عملیات پژوهشی و تحقیقاتی خویش را در راستای تولید و نصب نمای آلومینیومی و شیشه ای ، کاپوزیت، سقف شیشه ای،درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی، انواع شیشه تک حداره و دوجداره و طراحی و مهندسی ساختمان از سال 1388 آغاز نمودند

آخرین بلاگ

تمامی حقوق این سایت نزد پنجره هفتم محفوظ است [- win7co.com -]

Search