شیشه سکوریت


معرفی محصول

به موازات افزایش مصرف شیشه در ساختمان طی سالهای اخیر ، مقوله استحکام ،ایمنی و هدایت حرارتی شیشه اهمیت بیشتری یافته است. دسترسی آسان به شیشه های رنگی و پوشش دار ، ویژگیهای زیبایی شناسانه همراه با صرفه جوئی انرژی، معماران را ترغیب به استفاده بیشتر از شیشه و همچنین شیشه هایی در اندازه های بزرگ می کند.

نتیجه این امر استفاده بیشتر از شیشه های سکوریت و نیمه سکوریت جهت برآورده نمودن ویژگی های مقاومتی مناسب در برابر حرارت ، باد و.......... می باشد.

تکنولوژی تولید

مراحل مقدماتی شامل برش شیشه طبق اندازه های مورد نظر وسپس سنگ زنی لبه های شیشه می باشد. شیشه سنگ زده شده روی غلطکهائی افقی قرار گرفته و به کوره منتقل می شود. در کوره به دمای حدود 620 درجه سانتی گراد ( نقطه نرم شدن ) رسانده شده و در پی آن به سرعت هر دو طرف شیشه تحت جریان هوای سرد قرار می گیرد. فرایند سرد شدن سریع شیشه منجر به انقباض سطح خارجی شیشه می شود ، در حالی که بخش میانی که هنوز گرم و نسبتا سیال است از انقباض سطح خارجی جلوگیری نمی کند. به مرور که بخش مرکزی آغاز به سرد شدن می کند بخشهای سطحی که دیگر صلب شده اند از انقباض لایه های مرکزی جلوگیری می نمایند. این امر باعث توزیع تنش و کشش در شیشه های سکوریت می گردد.

ویژگی ها

رنگ، شفافیت، ترکیب شیمیائی، و میزان عبور نور بر اثر عملیات سکوریت تغییر نمی کند. همچنین سختی ، وزن مخصوص ، ضریب انبساط ، نقطه نرم شدن ، هدایت حرارتی نیز بر اثر عملیات سکوریت بدون تغییر باقی می ماند. مقاومت پیچشی وکششی و مقاومت در برابر ضربه و استرسهای حرارتی، ویژگیهایی فیزیکی هستند که طی عملیات سکوریت بهبود خواهند یافت. شیشه سکوریت تحت بار یکسان به مراتب مقاوم تر از شیشه عادی هم اندازه و هم ضخامت خود عمل می نماید.

شیشه سکوریت مقاومت حرارتی بالایی دارد. قادر است 3 برابر بیشتر از شیشه معمولی در برابر حرارت پایداری کند و تغییرات حرارتی تا 300 درجه سانتی گراد را تحمل می نماید.

فرآیند سکوریت، الگوی شکست شیشه را نیز تغییر می دهد. شیشه نشکن در صورت اعمال ضربه شدید به قطعات بسیار کوچکی تقسیم میشود که برندگی شیشه عادی را نداشته و خسارت جانی و مالی حادثه را به حداقل ممکن می رساند. اهمیت این امر به هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله و طوفان آشکار می شود. شیشه های سکوریت دارای مقاومت مکانیکی حدود 5 برابر شیشه های معمولی هستند.

کاربرد

  • انواع پنجره

  • نمای ساختمان

  • درب های ورودی ثابت و متحرک

  • درب پاسیو

  • پارتیشن

  • ویترین و پیشخوان فروشگاه ها

  • نرده های شیشه ای

شیشه نیمه سکوریت HS

تکنولوژی تولید شیشه نیمه سکوریت دقیقا مشابه فرآیند تولید شیشه سکوریت است با این تفاوت که پس از حرارت دادن شیشه معمولی تا نقطه نرم شدن ، سرعت سرد شدن شیشه نیمه سکوریت کمتر از شیشه سکوریت می باشد. به عبارتی زمان فرآیند سرد شدن طولانی تر است.

ویژگی ها

ویژگی شیشه نیمه سکوریت بین خصوصیات دو نوع شیشه معمولی و سکوریت متغیر است. مقاومت مکانیکی این شیشه دو برابر بیشتر نسبت به شیشه معمولی است و الگوی شکست آن مشابه شیشه معمولی می باشد.

 

کاربرد

در پنجره های معمولی و یا محل هایی که به شیشه مقاوم تر نیاز است اما استفاده از شیشه سکوریت الزامی نیست، مانند مواردی که مایل هستیم شیشه در برابر میزان مشخصی باد یا تنش حرارتی تقویت شود می توان از این نوع شیشه استفاده کرد. همچنین یکی از کاربردهای مهم این نوع شیشه استفاده در ساختار شیشه های لمینیت است.

درباره پنجره هفتم

مدیران شرکت پنجره هفتم (سهامی خاص) به پشتیوانه بیش از پانزده سال فعالیت در صنعت ساختمان . روند عملیات پژوهشی و تحقیقاتی خویش را در راستای تولید و نصب نمای آلومینیومی و شیشه ای ، کاپوزیت، سقف شیشه ای،درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی، انواع شیشه تک حداره و دوجداره و طراحی و مهندسی ساختمان از سال 1388 آغاز نمودند

آخرین بلاگ

تمامی حقوق این سایت نزد پنجره هفتم محفوظ است [- win7co.com -]

Search