نمای اسپایدر

نمای اسپایدر به نوعی از نماهای مدرن شیشه ای خود ایستا گفته میشود که در آن شیشه بوسیله اتصالات نقطه ای به سازه متصل میگردد.

کاربرد اصلی نمای اسپایدر در ساختمان های تجاری و اداری بوده و در صفحه شیشه هیچ گونه سازه عمودی  و افقی مشاهده نمیشود ، موردی که در نماهای کرتین وال لامل بعنوان یک ضعف مطرح میگردد.

بطور کلی نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازه ای از سیستم سازه های فلزی ، کابلی و شیشه ای میباشد که با توجه به کاربرد ساختمان ، بارگذاری و هزینه از آنها استفاده میشود.

استفاده از هر نوع ساختار شیشه ای در این نما بلامانع بوده که با توجه به شرایط محیطی و کاربری نما تعیین میگردد.

اسپایدر با سازه خرپا و سازه لوله ای

در این روش خرپا فلزی جهت تحمل بار مرده و بار دینامیکی طراحی شده و اسپایدر ها با جوش و یا پیچ بر روی این سازه نشسته و بار را منتقل میکنند.

اسپایدر با سازه کابلی ، خرپا کابلی

در این روش سازه ای از کابل بصورت کراس و تور و یا خرپا وظیفه تحمل بار و انتقال آن به تکیه گاه ها را بر عهده میگیرد. ویژگی خاص این گونه نما زیبایی منحصر به فرد آن میباشد.

اسپایدر فین گلس

با استفاده از این روش میتوان جداره های شیشه ای تا ارتفاع 7 متر را طراحی کرد. سازه نگهدارنده این روش به جای فلز ، شیشه میباشد، به این ترتیب که یک تیغه شیشه ای لمینیت عمود بر صفحه نما در پشت نما قرار گرفته و پنجه های اسپایدر بر روی آن نصب میگردند سپس میتوان شیشه های نما را نصب نمود.

درباره پنجره هفتم

مدیران شرکت پنجره هفتم (سهامی خاص) به پشتیوانه بیش از پانزده سال فعالیت در صنعت ساختمان . روند عملیات پژوهشی و تحقیقاتی خویش را در راستای تولید و نصب نمای آلومینیومی و شیشه ای ، کاپوزیت، سقف شیشه ای،درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی، انواع شیشه تک حداره و دوجداره و طراحی و مهندسی ساختمان از سال 1388 آغاز نمودند

آخرین بلاگ

تمامی حقوق این سایت نزد پنجره هفتم محفوظ است [- win7co.com -]

Search