نمای دوپوسته


نمای دو پوسته یا Double Skin Facade در معنی عام فقط نمایی است که هوا بتواند بین پوسته های آن جریان داشته باشد اما جنس متریال ها و نوع اجرای پوسته اول و پوسته دوم چه تفاوت ها و چه کارکردهای مشابهی باید داشته باشند ، که بتوانند به نوعی با هم همزیستی داشته باشند و مجموعه یکپارچه ای به نام نمای دوپوسته را تشکلی دهند.

پوسته اول نمای دوپوسته :

پوسته اول هر نوع دیواری میتواند باشد اما  آنچه در ایران به عنوان پوسته اول نما مطرح میباشد عموما نمای شیشه ای میباشد حال آن که این نما به صورت پنجره هایی به صورت تکی در دل دیواری باشند و یا نمای شیشه ای کرتین وال باشد .

پوسته دوم نمای دوپوسته :

در ساخت پوسته دوم می بایستی از متریالی سبک همچون فلزات با ضخامت های حداقل طوری که از استحکام و تاب آوری آن ها در برابر فشار های وارده کاسته نشود استفاده گردد چرا که نهایتا وزن پوسته دوم هم با اسکلت ساختمان تحمیل میشود.

درباره پنجره هفتم

مدیران شرکت پنجره هفتم (سهامی خاص) به پشتیوانه بیش از پانزده سال فعالیت در صنعت ساختمان . روند عملیات پژوهشی و تحقیقاتی خویش را در راستای تولید و نصب نمای آلومینیومی و شیشه ای ، کاپوزیت، سقف شیشه ای،درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی، انواع شیشه تک حداره و دوجداره و طراحی و مهندسی ساختمان از سال 1388 آغاز نمودند

آخرین بلاگ

تمامی حقوق این سایت نزد پنجره هفتم محفوظ است [- win7co.com -]

Search