V-Cool در یک نگاه

V-Cool نام تجاری انحصاری شرکت پنجره هفتم برای شیشه های بسیار موثر در کنترل تبادل حرارت و انرژی می باشد. ایدۀ ساختمانی با پنجره هایی بزرگ که نور و زیبایی اطراف را به داخل ساختمان می آورد، برای بسیاری از مردم و معماران ایده ای جذاب و مطلوب است. بزرگترین مانع در برابر تحقق این ایده، گرم شدن بیش از حد فضای داخل در تابستان و سرد شدن بیش از حد در زمستان است که می تواند هزینۀ سنگین مصرف انرژی و تاسیسات گرمایش و سرمایش را به ساختمان تحمیل کند. شیشه های V-Cool با کنترل همزمان انتقال انرژی از طریق رسانش و تابش، شیشه را تبدیل به عنصری فوق العاده موثر جهت کاهش مصرف انرژی، افزایش روشنایی و دید ساختمان و زیبایی نما می نماید.
بررسی مشترک شرکت پنجره هفتم و دانشکدۀ انرژی دانشگاه صنعتی شریف نشان داده است که کاهش بار تاسیساتی ساختمان به سبب استفاده از شیشه های V-Cool  به حدی است که صرفه جویی اقتصادی صاحبان ساختمان در خرید تاسیسات،به میزان قابل توجهی بیش از هزینۀ خرید شیشه های ساختمان است. علاوه بر این استفاده از این شیشه ها منجر به کاهش مصرف و هزینۀ انرژی در طول عمر ساختمان، کاهش ورود اشعه های مضر UV و ایجاد آسایش دمایی در ساختمان می شود.
شیشه های V-Cool با استفاده از مرغوب ترین جام های شیشه تولید کشورهای بلژیک و آمریکا تهیه می شوند و با رنگ های بسیار متنوع، گزینه های فراوانی را در اختیار معماران و طراحان قرار می دهند.

مهندسی

عملکرد موثر شیشه های V-Cool در کنترل نور و انرژی ماحصل استفاده از مواد اولیۀ مناسب، تکنولوژی پیشرفته و دانش مهندسی بالا در شرکت پنجره هفتم است. شیشه های V-Cool دوجداره هستند اما مهم ترین ویژگی شیشه های V-Cool پوشش نامرئی از اکسیدهای فلزی است که روی یک یا هر دو جدارۀ شیشه وجود دارد.
در ساختار شیشه های V-Cool حداقل یکی از لایه های شیشه سکوریت می شود. دلیل این امر جذب حرارتی بسیار بالای شیشه های V-Cool  است که شیشه را در معرض تنش های حرارتی قابل توجهی قرار می دهد. سکوریت کردن شیشه موجب مقاوم سازی آن در برابر تنش های حرارتی می شود. علاوه بر مقاوم سازی در برابر تنش های حرارتی، سکوریت کردن، مقاومت مکانیکی شیشه را بالا می برد، شیشه را در مقابل زلزله مقاوم 
می کند و موجب می شود که در صورت شکستن، شیشه به قطعات غیر برنده ای خرد شود. جهت افزایش قابلیت های شیشه V-Cool می توان در ساختار این شیشه ها از شیشه های لمینیت، V-Guard و یا V-Guard+ استفاده کرد. همچنین می توان جهت افزایش ایمنی و مقاوت در برابر زلزله، لایۀ دوم شیشه های V-Cool را هم سکوریت نمود.

مزایای ویژه

در شرایطی که شیشه دوجداره معمولی 76 درصد انرژی خورشید را به داخل ساختمان هدایت می کند، پوشش نامرئی شیشه های V-Cool موجب می شود که مقدار مناسبی از نورمرئی خورشید به داخل ساختمان وارد شود ، اما انرژی حرارتی اضافی خورشید به داخل ساختمان منتقل نشود. در فصلهای سرد پوشش نامرئی شیشه های  V-Coolهمچنین جلوی هدر رفتن گرمای داخل ساختمان از طریق تابش به محیط سرد بیرون را می گیرد.
عملکرد شیشه جهت کنترل انتقال حرارت با دو شاخص U-Value و Shading Coefficient اندازه گیری می شود. U-Value نشانگر سرعت انتقال حرارت به طریق رسانش بین ساختمان و محیط پیرامون است. Shading Coefficient نشانگر مقدار عبور انرژی تابشی خورشید می باشد.
با توجه به این که U-Value در شیشه های V-Cool بین 1.7 تا 1 می باشد، این شیشه ها نسبت به شیشۀ دوجدارۀ معمولی، 1.5 تا 2.5 برابر عایق حرارتی بهتری هستند.
دامنۀ Shading Coefficient در شیشه های V-Cool بسیار گسترده است. شیشه های V-Cool که       Shading Coefficient بالایی دارند، مقدار زیادی از انرژی حرارتی خورشید را از خود عبور می دهند و به گرمایش ساختمان کمک می کنند. این محصولات به ویژه برای مناطق سردسیر و یا نماهای کم آفتاب مناسب هستند. از سوی دیگر، شیشه های V-Cool که Shading Coefficient پایینی دارند، جلوی عبور گرمای خورشید به داخل ساختمان را می گیرند و در مناطق گرمسیر یا پر آفتاب هزینۀ سرمایش ساختمان را به شدت کاهش می دهند.
بطور کلی انتخاب شیشه V-Cool بر اساس شرایط اقلیمی ، موقعیت جغرافیایی، و کاربری ساختمان و سطح شیشه ای که در نما به کار رفته ، صورت می پذیرد.
استفاده از شیشه های V-Cool مزایای زیر را برای سازندگان، معماران و ساکنین ساختمان ها به ارمغان می آورد:
  • مهم ترین تاثیر مثبت شیشه های V-Cool کاهش قابل توجه هزینه های تاسیسات و گرمایش و سرمایش ساختمان است. شرکت پنجره هفتم به مهندسان تاسیسات و سازندگان توصیه می کند با در نظر گرفتن U-Value و Shading Coefficient مناسب شیشه های V-Cool هزینه های تاسیساتی ساختمان را کاهش دهند. علاوه بر این کنترل مصرف انرژی با استفاده از شیشه های V-Cool باعث کاهش هزینه های بلند مدت انرژی برای ساکنین ساختمان می شود.
  • شیشه های V-Cool علاوه بر کنترل پرتوهای حرارتی خورشید، در کاهش ورود پرتوهای مضر UV به داخل ساختمان نیز موثرند. پرتوهای UV عامل رنگ پریدگی و پوسیدگی اثاثیه و بسیاری از بیماری های پوستی است. شیشه های V-Cool مقدار عبور این پرتوها به داخل ساختمان را تقریبا به نصف تقلیل می دهند.
  • استفاده از شیشه های V-Cool آرامش دمایی ساکنین خانه را به شدت بالا می برد. در ساختمان ها، معمولا اطراف پنجره سردتر از سایر قسمت هاست. این مسئله به ویژه در شب های زمستان بسیار محسوس است و اطراف پنجره را برای استراحت کردن ناخوشایند می نماید. راه حل معمول، افزایش میزان گرمای ساختمان برای کسب آرامش در نزدیکی پنجره هاست. در ساختمان هایی که از شیشه های V-Cool استفاده می شود، با استفاده از حداقل از گرما، دمایی متعادل در تمام قسمت های ساختمان حاصل می شود، و ناهمگونی دما برای ساکنین محسوس نیست.
  • کاهش مصرف انرژی، کمک به حفظ محیط زیست است. استفاده از شیشه های V-Cool راهی کم هزینه (حتی سودآور) و موثر برای پاسداری از طبیعت زمین و کاهش تولید گازهای گلخانه ای است. در تمام کشورهای اتحادیۀ اروپا و سایر کشورهای عضو عهدنامۀ کیوتو استفاده از شیشه هایی با خصوصیات قابل مقایسه با شیشه های V-Cool یک الزام قانونی است. با استفاده از شیشه های V-Cool می توانیم ساختمان هایمان را سبزتر کنیم.

تنوع

در شرکت پنجره هفتم، شیشه های V-Cool در رنگ ها، ساختارها و قابلیت های عملکردی بسیار متنوع تولید می شوند.
از لحاظ رنگبندی، شیشه های V-Cool در گسترۀ متنوعی از رنگ های دودی، نقره ای، برنز، سبز و آبی، و با درجه های مختلفی از رفلکس بودن ارائه می شوند.
در ساختار شیشه های V-Cool حداقل یکی از لایه های شیشه سکوریت می شود. دلیل این امر جذب حرارتی بسیار بالای شیشه های V-Cool  است که شیشه را در معرض تنش های حرارتی قابل توجهی قرار می دهد. سکوریت کردن شیشه موجب مقاوم سازی آن در برابر تنش های حرارتی می شود. علاوه بر مقاوم سازی در برابر تنش های حرارتی، سکوریت کردن، مقاومت مکانیکی شیشه را بالا می برد، شیشه را در مقابل زلزله مقاوم می کند و موجب می شود که در صورت شکستن، شیشه به قطعات غیر برنده ای خرد شود. جهت افزایش قابلیت های شیشه V-Cool می توان در ساختار این شیشه ها از شیشه های لمینیت، V-Guard و یا V-Guard+استفاده کرد. همچنین می توان جهت افزایش ایمنی و مقاوت در برابر زلزله، لایۀ دوم شیشه های V-Cool را هم سکوریت نمود.
از لحاظ عملکردی نیز شیشه های V-Cool تنوع قابل توجهی دارند. تنوع زیاد شیشه های V-Cool این امکان را برای مهندسان، سازندگان و صاحبان ساختمان ها به وجود می آورد که مقدار نور ورودی به ساختمان را همزمان با مقدار انرژی خورشیدی جذب شده توسط شیشه کنترل کنند تا به دما و نور ایده آل در داخل ساختمان دست یابند.
متخصصین فروش شرکت پنجره هفتم همواره آمادگی دارند که در انتخاب مناسب ترین شیشه شما را یاری نمایند.

درباره پنجره هفتم

مدیران شرکت پنجره هفتم (سهامی خاص) به پشتیوانه بیش از پانزده سال فعالیت در صنعت ساختمان . روند عملیات پژوهشی و تحقیقاتی خویش را در راستای تولید و نصب نمای آلومینیومی و شیشه ای ، کاپوزیت، سقف شیشه ای،درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی، انواع شیشه تک حداره و دوجداره و طراحی و مهندسی ساختمان از سال 1388 آغاز نمودند

آخرین بلاگ

تمامی حقوق این سایت نزد پنجره هفتم محفوظ است [- win7co.com -]

Search