Slide1
 

شیشه های V-Smart یا شیشه های هوشمند :

شیشه های V-smart   یا شیشه های هوشمند به شیشه های لمینیتی اطلاق می شود که شفافیت و حریم شخصی درآنها به وسیله نیروی الکتریسیته و در کوتاهترین زمان ممکن تامین می گردد.
این قابلیت مهم ، کاربردهای چند منظوره را برای فضاهای داخلی به ارمغان آورده و موجب استفاده بهینه از فضاهای کوچک می گردد. علاوه بر این ویژگی کنترل حریم شخصی کاربردهای بی پایانی را برای این شیشه ها متصور می نماید . از جمله آنها می توان به پنجره ، سقف ، نما، پارتیشن  ، سرویسهای بهداشتی و دیوارهای جدا کننده در ساختمانهای اداری ، تجاری ، مسکونی و درمانی  اشاره نمود.

مهندسی :

ابتدایی ترین ویژگی شیشه های V-Smart  کنترل حریم خصوصی در کوتاهترین زمان و آسانترین شیوه ممکن است . در این شیشه ها بدیهی ترین خصوصیت شیشه یعنی شفافیت به آسانی قابل کنترل می باشد . این ویژگی در شیشه ها به واسطه وجود طلق PDLC  (کریستال مایع با آرایش ذرات نامنظم) است که در ساختار این شیشه های لمینیت به کار رفته است . در این فیلم ذرات کریستال مایع به صورت نامنظم پخش شده اند و زمانی که نور به این شیشه می تابد ، این کریستالها نور را در جهان مختلف پراکنده کرده و شیشه مات به نظر می رسد . با اتصال جریان الکتریسیته با ولتاژ و شدت جریان مشخص ، این ذرات همسو و منظم شده و نور بدون پراکنده شدن از فیلم عبور کرده و شیشه شفاف به نظر می رسد . (طرح شماتیک کاتالوگ)
این شیشه ها با حداکثر ابعاد 2*3 متر مربع تولید شده و در شرایط محیطی بین 10 – تا 50+ درجه سلسیوس قابلیت کاربرد دارند .
جدول زیرحاوی اطلاعات نوری و مکانیکی شیشه های V-Smart  می باشد .
 
 
شیشه های هوشمند کریستال مایع ( Polymer Dispersed liquid Crystal )
 

شیشه های هوشمند کریستال مایع ( Polymer Dispersed liquid Crystal ) یکی از روش های ساختشیشه های هوشمند تکنولوژی کریستال مایع می باشد. در این نوع شیشه هوشمند، شیشـه نور مستقیم خورشید را پراکنده نموده و تا ۹۸ درصد اشعه ماورای بنفش و مادون قرمز را حذف می نماید. این تکنـولوژی بر اساس پخش کنتــــرل شده نور از طریق نیروی الکتریــکی عمل می نماید. تکنولوژی تولید شیشــه های هوشمنـد همچون تکنولوژی تولید تلویزیون های LED و مانیتـور های کامپیوتر های شخصــــی بوده و اینشیشه های هوشمنــــد متشکل از کریستال مایع احاطه شده توسط یک زمینه پلیمری ،ساندویچ شده بین دو عدد لایه هادی می باشـــــد. هنگامی که نیروی الکتریکی وجود ندارد مولکولهای کریستال مایع دارای وضعیت تصادفی و رندوم می باشند که بدلیل پراکندگی نور شیشه حالت مات دارد و بابرقراری جریان الکتریکی مولکول ها هم جهت شده و شیشه شفاف می گردد .


PDLC Diagram


سابقه شیشه های هوشمند کریستال مایع و فیلم آن به ۱۹۹۰-۱۹۹۴ باز می گردد و کاربرد تجاری و امروزی آن از ســال ۲۰۰۱ صورت پذیرفت.مشخصات فیزیکی، عایق صوتی و قابلیت محیطی مناسب این نوع شیشه ها (ضخامتهای ۲۵-۴ دهم میلمیتر) سبب کاربرد زیاد در صنایع ساختمانی وسالنهای اجتماعات گردیده است . امروزه شاهد استفاده از این شیشه ها در خودروهای سواری و اتوبوس های بین شهری نیز هستیم. امروزه شیشه های هوشمند دارای کاربرد متنوعی در صـنایع ساختمانی ، بیمارستانــــی ، لوازم خانگی ، تزئینات و خـــودرو بوده که نباید آنرا با شیشـــــه های محدود کننده اشعه های خورشیدی (IR Cut, UV Cut) اشتباه گرفت.اساس کار PDLC استفاده ازهم جهت سازی کریستال های مایع و جلوگیــری از پراکندگی نور می باشــد که تا ۸۰ درصـد دارای عبــور نور مرئی می باشنــد. بااین سیستــم می توان میـــلیون ها دلار در گرمایش و سرمایش و نور پردازی فضاها صرفه جویی کرد . در حال حاضر پنجره‌های هوشمند در بسیاری از ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شوند.این پنجره‌ها مصرف انرژی را کاهش می‌دهند؛ برای این کار، پنجره‌ها سـرمای درون خانه را حفظ کـرده و مقدار نور ورودی به داخل را کنترل می‌کنند. یکی از موارد مصرف این پنجره‌ها در موزه‌ها است؛ جایی که ورود بـیش از حد نور خورشید می‌تواند موجب آسیب دیدن اشیاء قیمتی شود.


امروزه فناوری های مدرن تولید شیشه ، تاثیر شگرفی بر توسعه ساختمان سازی در سراسر جهان داشته است . فناوری شیشه های هوشمند در سالهای اخیر توسعه خیره کننده ای داشته است و طبق گزارش سالانه صنایع ایالت متحد آمریکا ، تقاضا برای شیشه های هوشمند تا سال ۲۰۲۰ از مـــرز سه میلیـــون مترمربع در سال خواهـــد گذشت. تولید شیشــه های هوشمند بر پایه چهار تکنولوژی کریستال مایع ،الکتروکرومیک ، ذرات معلق و مواد ترموکرومیک استوار است . ارزش بازار جهانــــی شیشـــه های هوشمنـــــد در سال ۲۰۱۲ در حدود ۸۰ میلیــــون دلار است که در سال ۲۰۲۰ به ۷۰۰ میلیون دلار خواهد رسید.

جدول زیر مشخصات فنی شیشه های هوشمند میباشد.

spec

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

درباره پنجره هفتم

مدیران شرکت پنجره هفتم (سهامی خاص) به پشتیوانه بیش از پانزده سال فعالیت در صنعت ساختمان . روند عملیات پژوهشی و تحقیقاتی خویش را در راستای تولید و نصب نمای آلومینیومی و شیشه ای ، کاپوزیت، سقف شیشه ای،درب و پنجره آلومینیومی و یو پی وی سی، انواع شیشه تک حداره و دوجداره و طراحی و مهندسی ساختمان از سال 1388 آغاز نمودند

آخرین بلاگ

تمامی حقوق این سایت نزد پنجره هفتم محفوظ است [- win7co.com -]

Search